Archiwum informacji

2019-09-18 19:53

53 RAJD ŻUBRÓW

W dniach 18-19.10.2019 Automobilklub Krakowski organizuje dla byłych zawodników, działaczy i sympatyków sportu samochodowego 53 Rajd Żubrów. Jak w poprzednich latach bazą rajdu będzie Hotel "Kasprowy" w Zakopanem. Trasa imprezy składająca się z 10 prób sportowych przebiegać będzie po malowniczych drogach Podhala.

Serdecznie zapraszamy do udziału, mamy nadzieję, że przygotowane trasy zadowolą uczestników i dadzą im dużo satysfakcji ze wspaniałej sportowej rywalizacji.

Informacje o Rajdzie również na stronie www.rajdzubrow.pl

  2019-07-17 15:05

  2 Rajd Polski Nowych Energii

  W dniach 5 - 8.09.2019 rozegrany zostanie 2 Rajd Polski Nowych Energii będący 9 rundą FIA E-Rally Regularity Cup 2018, który to cykl jest najwyższą rangą zawodów w tej dyscyplinie sportu samochodowego w FIA. Zawody te będą rozgrywane równocześnie z 8 Rajdem Polski Historycznym.
  Trasa ma liczyć 606 km po drogach południowej Małopolski; niemal połowa dystansu to próby klasyfikacyjne w formie testów regularności jazdy, których łączna długość to 289,19 km. Baza Rajdu zlokalizowana będzie tradycyjnie w Wieliczce.
  Ceremonia startu nastąpi na Rynku Krakowskim w dniu 5.08.2019.
  Szczegóły na stronie rajdu :www.rajdpolskinowychenergii.pl

   2019-07-17 14:40

   8 Rajd Polski Historyczny

   50 dni pozostało do rozpoczęcia 8. Rajdu Polski Historycznego – ważnej międzynarodowej imprezy, która nawiązuje do Rajdów Polski, organizowanych ongiś przez Automobilklub Krakowski.
   Tegoroczna edycja odbędzie się w terminie 5-8 września. Trasa ma liczyć 945 km po górskich i podgórskich drogach południowej Małopolski; niemal dwie trzecie dystansu to próby klasyfikacyjne w formie testów regularności jazdy. Baza będzie ponownie ulokowana w Wieliczce, a uroczysty start nastąpi z krakowskiego Rynku Głównego. Uczestnicy mają do pokonania malownicze trasy po Jurze Krakowskiej, Pogórzu Wielickim, Beskidzie Wyspowym, Beskidzie Niskim i Beskidzie Makowskim. Końcowa sekcja pierwszego etapu będzie rozegrana nocą.
   Więcej informacji na stronie : www.rajdpolskihistorycny.pl

    2019-05-17 19:13

    Zapraszamy na Moto Show w Krakowie

    Automobilklub Krakowski zaprasza w dniach 18 - 19.05.2019 na swoje stoisko na Moto Show odbywające się na terenie Expo Kraków. Będzie można zobaczyć tam między innymi samochody zabytkowe , zapoznać się z programem 8 Rajdu Polski Historycznego i 2 Rajdu Polski Nowych Energii

     2019-03-05 17:33

     PLATINUM 3 Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza


     W dniach 5-7.04.2019 Automobilklub Krakowski przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Wieliczka i Starostwem Powiatu Wielickiego oraz przy pomocy Gmin Gdów, Łapanów i Raciechowice organizuje PLATINUM 3 Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza.
     W dniu 5 kwietnia w "Solnym Mieście" w Wieliczce odbędzie się odbiór administracyjny zawodników i badanie kontrolne zgłoszonych samochodów. Na sobotę 6 kwietnia przewidziane jest rozegranie 2 OS-ów na terenie Gmin Gdów, Łapanów i Raciechowice z przerwą komasacyjną na Rynku w Łapanowie. Następnie zawodnicy wracają do Wieliczki gdzie wieczorem zostanie rozegrany tradycyjny OS Wieliczka Rynek. W niedzielę 7 kwietnia na zakończenie rajdu rozegrany zostanie OS Solne Miasto.
     Wszystkie OS-y będą przejeżdżane dwukrotnie. Łącznie zawodnicy będą mieli do pokonania 39 km odcinków specjalnych.
     Tak jak w poprzednich latach głównym celem tych zawodów jest przypomnienie sylwetek dwóch wybitnych zawodników, którzy wpisali się na stałe do historii sportu samochodowego.
     Na starcie rajdu pojawią się również samochody Historyczne, które będą równolegle rywalizowały w I eliminacji Historycznego Pucharu Południa.
     Więcej informacji na oficjalnej stronie Memoriału www.superos.pl przygotowanej jak co roku przez zespół redakcji TopRally.pl

      2019-03-04 19:50

      HISTORYCZNY PUCHAR POŁUDNIA

      W sezonie 2019 po raz pierwszy rozegrany zostanie Historyczny Puchar Południa jest to cykl dedykowany dla zawodników/ kierowców z licencją RN i R startujących samochodami wyprodukowanymi do roku 1990
      W ramach cyklu zostanie rozegranych 6 eliminacji , eliminacje rozegrane zostaną podczas rajdów okręgowych.
      Pierwsza eliminacja zostanie rozegrana podczas Platinum 3 Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza w dniach 5-7.04.2019 w Wieliczce
      Regulamin Ramowy Historycznego Pucharu Południa zawierający warunki udziału oraz kalendarz imprez w załączeniu
      Regulaminy uzupełniające poszczególnych eliminacji jak również wyniki będą publikowane na stronach organizatorów oraz Gestora cyklu którym jest Automobilklub Śląski.

       2018-12-05 18:38

       Zmarł Jerzy Lis

       3 grudnia zmarł w Krakowie Jerzy Lis. Urodził się 6 czerwca 1934 w Tarnowie. Był z zawodu inżynierem odlewnikiem, absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej, długoletnim pracownikiem Instytutu Odlewnictwa w Krakowie. Wspólnie z nieżyjącymi już Aleksandrem Sędzimirem i Mieczysławem Tatarą utworzyli w tym instytucie mocną grupę entuzjastów wyczynowego automobilizmu, żywo zaangażowanych w działalność Automobilklubu Krakowskiego.
       W klubie pojawił się na początku lat 70. XX w. Działał jako chronometrażysta w zespole pomiaru czasu – wyspecjalizowanej agendzie ZG PZM, kierowanej przez krakowianina inż. Stanisława Czarnka, która w całej Polsce obsługiwała liczne imprezy szczebla mistrzowskiego (i nie tylko). Przez kilka kadencji zasiadał w zarządzie klubu; w latach 1983-1987 był sekretarzem zarządu, w latach 1987-1991 członkiem prezydium zarządu, a w latach 1991-1992 pełnił funkcję wiceprezesa do spraw sportu . Przemiennie pełnił funkcję dyrektora bądź zastępcy dyrektora do spraw sportowych lub do spraw komisarzy w kilku edycjach Rajdów Krakowskich w latach 80. i 90. XX wieku. Był przewodniczącym komitetu organizacyjnego obchodów 80-lecia klubu (1988). Autor obszernych monografii z dziedziny historii Automobilklubu Krakowskiego: „Pędzą samochody, mijają lata” (wydawnictwo MOTOHIT, Kraków 1998) oraz „Sto lat Automobilklubu w Krakowie” (wydawca Automobilklub Krakowski, 2008). Oba te wydawnictwa pełnią rolę nieocenionych źródeł z dziedziny historii klubu. Zgromadził również cenną kolekcję fotografii, plakiet oraz dokumentów, związanych ze sportowymi dziejami Automobilklubu Krakowskiego.
       Odznaczenia: Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, komplet honorowych odznak Polskiego Związku Motorowego oraz Automobilklubu Krakowskiego. Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej, Zasłużony Działacz PZM.
       Mimo postępującej choroby inż. Jerzy Lis do swych ostatnich chwil bardzo interesował się sportem samochodowym i swoim macierzystym klubem. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 13:40 w poniedziałek 10 grudnia w starej kaplicy Cmentarza Batowickiego w Krakowie.

       Rodzinie Zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia


       Zarząd i członkowie Automobilklubu Krakowskiego

        2018-11-30 13:26

        Odznaczenie dla Automobilklubu Krakowskiego

        Z okazji obchodów 110-lecia istnienia, Automobilklub Krakowski został odznaczony przez Prezydenta Miasta Krakowa prof. Jacka Majchrowskiego odznaką Honoris Gratia.

        2018-11-10 19:00

        Zmarł Andrzej Borowiczka

        9 listopada w wieku 72 lat zmarł w Krakowie Andrzej Borowiczka – znany i ceniony działacz Automobilklubu Krakowskiego. Członkiem klubu został 12 marca 1968. Od 1977 roku był pracownikiem Zakładu Pomiaru Czasu PZM w Krakowie. Przez cały okres przynależności do klubu był aktywnym działaczem przechodząc przez wszystkie szczeble sędziego sportu samochodowego. Był dyrektorem wielu imprez typu KJS jak również uczestniczył jako wicedyrektor w organizacji Rajdów Krakowskich w randze RSMP jak i Rajdowego Samochodowego Pucharu PZM. Od 2007 roku przez 10 kolejnych edycji był dyrektorem rozgrywanego w Wieliczce Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza.
        Przez dwie kadencje (od 2003 do 2011) zasiadał w zarządzie Automobilklubu Krakowskiego, pełniąc funkcję przewodniczącego Koła Komisarzy Sportowych.
        W swej dokumentacji miał z górą 200 wpisów z czynności sędziowskich, wykonywanych podczas międzynarodowych, ogólnopolskich i lokalnych imprez w różnych dyscyplinach sportów motorowych.
        Andrzej Borowiczka był powszechnie szanowany i ceniony za wysokie kompetencje, talenty organizatorskie, życzliwy i serdeczny stosunek do ludzi.

        Rodzinie Zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia


        Zarząd i członkowie Automobilklubu Krakowskiego        Nabożeństwo żałobne odprawione zostanie w piątek 16 listopada 2018r o godzinie 12.00 w kaplicy na cmentarzu Salwatorskim w Krakowie, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku.

         2018-09-18 00:01

         52 Rajd Żubrów

         52 Rajd Żubrów rozegrany zostanie w dniach 19-20 października 2018 jako jedna z imprez w ramach obchodów Jubileuszu 110 lecia Automobilklubu Krakowskiego.
         Rajd ten zgodnie z tradycją, która sięga roku 1966 jest organizowany dla byłych zawodników, działaczy, sympatyków sportu samochodowego oraz posiadaczy pojazdów zabytkowych. Inicjatorem imprezy był Sobiesław Zasada, który właśnie w roku 1966 zdobył pierwszy tytuł Mistrza Europy.
         Koncepcja 52 Rajdu Żubrów jest podobna do ubiegłorocznej edycji, start i meta zlokalizowane zostały w Zakopanem pod Hotelem Mercure Kasprowy, dla uczestników przygotowaliśmy 10 prób sportowych na terenie Podhala

         Mamy nadzieję, że przygotowane trasy zadowolą uczestników i dadzą im dużo satysfakcji ze wspaniałej sportowej rywalizacji.

          Kontakt

          Automobilklub Krakowski
          31-979 Kraków
          ul.Klasztorna 1

          Godziny pracy biura:

          poniedziałek: 10:00 - 16:00
          wtorek, środa, czwartek, piątek: 9:00 - 15:00

          tel./fax: +48 12 411 89 63
          kom.: 697 97 72 79
          biuro@automobilklub.krakow.pl

          Przeglądy rejestracyjne samochodów do 3,5t:

          tel.: +48 12 644 01 56
          pon-pt: 7:00 – 17:00
          sob: 7:00 - 13:00

          Naprawa Pojazdów:

          tel.: 797 775 713
          pon-pt: 10:00 - 18:00

          Księgowość:

          tel.: +48 12 411 43 36