Archiwum informacji

2018-06-11 21:18

1 Rajd Polski Nowych Energii

W dniach 29 .08 – 01.09.2018 po raz pierwszy w Polsce rozegrany zostanie 1 Rajd Polski Nowych Energii będący 7 rundą FIA E-Rally Regularity Cup 2018 . Zawody te będą rozgrywane równocześnie z 7 Rajdem Polski Historycznym .
Szczegóły na stronie rajdu . www.rajdpolskinowychenergii.pl

  2018-03-07 00:18

  PLATINUM 2 Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza

  W dniach 6-8.04.2018 Automobilklub Krakowski przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Wieliczka oraz Starostwem Powiatu Wielickiego organizuje PLATINUM 2 Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza.

  W dniu 6 kwietnia w "Solnym Mieście" w Wieliczce odbędzie się odbiór administracyjny zawodników i badanie kontrolne zgłoszonych samochodów. Na sobotę 7 kwietnia przewidziane jest rozegranie OS-u na Brzegach a wieczorem tradycyjny OS Wieliczka Rynek. W niedzielę 8 kwietnia kolejny OS na Brzegach i powracający po rocznej przerwie OS Solne Miasto. Łącznie zawodnicy będą mieli do pokonania 40 km odcinków specjalnych.

  Podobnie jak w roku ubiegłym rajd będzie zaliczany jako I Runda MOTUL Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

  Tak jak w poprzednich latach głównym celem tych zawodów jest przypomnienie sylwetek dwóch wybitnych zawodników, którzy wpisali się na stałe do historii sportu samochodowego.

  Więcej informacji na oficjalnej stronie Memoriału www.superos.pl przygotowanej jak co roku przez zespół redakcji TopRally.pl   2018-01-04 22:41

   WACEK WRACAJ DO NAS

   08 października 2017, Wacław Kostecki wieloletni członek Automobilklubu Krakowskiego, doznał groźnych obrażeń podczas wypadku helikoptera na rajdzie Liepaji.
   Wacek jest nie tylko byłym dyrektorem organizacyjnym Rajdu Krakowskiego, Rajdu Żubrów, założycielem Szkoły Jazdy Subaru (SJS), która przeszkoliła tysiące kierowców z bezpiecznej jazdy, dziennikarzem i sympatykiem sportów motoryzacyjnych, jest przede wszystkim wspaniałym i czułym na los innych Człowiekiem. Zawsze ochoczo i szczodrze włączał się w pomoc potrzebującym. Od wielu lat wspierał WOŚP (MOTOORKIESTRĘ organizowaną na parkingu M1 w Krakowie przez Automobilklub Krakowski i Stowarzyszenie Motocyklistów Grupa Południe) fundując nagrody, które były licytowane .
   Teraz Wacek potrzebuje wsparcia. On i Jego rodzina, która nie jest w stanie z własnych środków pokryć kosztownego leczenia. Leczenia, które jest przepustką dla Wacka w powrocie do normalności. Wacek znajduje się w Polskim Centrum Rehabilitacji funkcjonalnej VOTUM w Krakowie, gdzie przechodzi intensywną terapie i rehabilitacje mającą na celu wybudzenie Go ze śpiączki a w dalszej perspektywie powrót do Tych których kochał i do tego co kochał. Koszt miesięcznej rehabilitacji to aż 30 000 zł.
   Przyłączamy się do apelu córki Wacka, Soni, która na facebooku założyła stronę WACEK WRACAJ DO NAS i na bieżąco informuje o postępach w powrocie do zdrowia Ojca ( A TAKIE SĄ!!!) i gorąco prosimy o dowolne wpłaty na konto założone przez fundację Votum:

   Nr konta: 32 1500 1067 1210 6008 3182 0000
   Tytuł przelewu: dla Wacława Kosteckiego na leczenie rehabilitacje

   BARDZO WAŻNE – tylko wpłaty z dopiskiem dla Wacława Kosteckiego kwalifikowane będą na rzecz Wacka

   Fundacja VOTUM
   ul.Wyścigowa 56i
   53-012 Wrocław

   KRS 0000272272
   Sonia Kostecka

   Zachęcamy również do przekazania 1% podatku na rzecz Wacka.

    2017-09-20 21:09

    51 Rajd Żubrów

    51 Rajd Żubrów zostanie rozegrany w dniach 20-21 października 2017, tegoroczna edycja będzie miała zmienioną formę.
    Utworzyliśmy dodatkowe grupy, w których będą mogli wystartować zawodnicy posiadający aktualne licencje i uczestnicy którzy posiadają samochody „usportowione”.
    Zmieniliśmy też trasę. Rajd wystartuje z Zakopanego, nowe Próby Sportowe zlokalizowaliśmy na terenie Podhala, meta tradycyjnie w Zakopanem.

    Serdecznie zapraszamy do udziału, mamy nadzieję, że przygotowane trasy zadowolą uczestników i dadzą im dużo satysfakcji ze wspaniałej sportowej rywalizacji.

     2017-08-30 18:21

     6 Rajd Polski Historyczny

     Czy można połączyć przeszłość z przyszłością? Podczas tegorocznej edycji Rajdu Polski Historycznego organizowana będzie runda ECO Nova Rally Cup. W tym cyklu mogą brać udział pojazdy hybrydowe i napędzane alternatywnymi źródłami energii: gaz ziemny, etanol, biodiesel, LPG, ogniwa paliwowe i elektryczne.
     Z roku na rok Polacy coraz chętniej zmieniają styl jazdy i uciekają się do alternatywnych rozwiązań zasilania swoich pojazdów szukając tym samym sposobu na oszczędność. W tym roku dzięki specjalnej rundzie ECO Nova Rally Cup, będziemy mogli przekonać się, że samochody z paliwem ekologicznym to nie tylko oszczędność, ale przede wszystkim ochrona środowiska. Jako organizatorzy RPH stawiamy sobie za cel nie tylko promocję zabytkowej motoryzacji, lecz także propagowanie bezpieczeństwa jazdy oraz pojazdów które przyczyniają się do oszczędności energii oraz ograniczają emisję spalin. Takim pojazdem może być np. samochód, który posiada w swoim wyposażeniu hybrydę+ czyli napęd elektryczny, benzynę i gaz.
     6 Rajd Polski Historyczny organizowany będzie w terminie 7-9. września 2017 roku. Ten wymagający dla zawodników rajd, będzie liczył około 1000 km, w tym około 550 km trasy to odcinki jazdy na regularność. W rajdzie corocznie bierze udział ok. 55 załóg (obecnie 57 załóg 2017), w tym udział załóg z zagranicy rośnie z roku na rok – z 2 załóg w 2012 do 29 załóg w 2017 roku.
     Pojazdy prezentowane podczas ECO Nova Rally Cup będą miały do pokonania te same trasy co pojazdy historyczne. Dla miłośników motoryzacji będzie to nie lada gratka – w jednym miejscu spotka się historia z teraźniejszością i przyszłością motoryzacji.

     Przez wszystkie edycje rajdu Start Honorowy organizowany był na Rynku Głównym w Krakowie, a Meta połączona z Classic Moto Show. Zawodnicy mają możliwość zaprezentowania swoich samochodów nie tylko podczas Startu w Rynku Głównym ale również w miejscach postoju na trasie rajdu m.in. w takich miejscowościach jak: Nowy Sącz, Bukowina Tatrzańska, Czchów, Łapanów. Są to miejsca gdzie corocznie zbiera się kilka tysięcy fanów motoryzacji zabytkowej oraz turystów podziwiających te piękne samochody, wtapiają się one w krajobraz Małopolski i zabytki architektury.
     Na naszej stronie www.rajdpolskihistoryczny.pl możecie Państwo zobaczyć zdjęcia i filmy z poprzednich edycji, ale również jako nieliczni mamy swoja galerię na stronie FIA

     W tym roku dodatkową atrakcją podczas Ceremonii Startu na Rynku Krakowskim będzie wystawa i konkurs elegancji pojazdów zabytkowych - KRAK 2017

     2017-08-18 15:17

     ZMARŁ MIECZYSŁAW BANAŚ

     16 sierpnia 2017 w wieku 74 lat zmarł Mieczysław Banaś – były zawodnik
     i wieloletni działacz Automobilklubu Krakowskiego.
     Pierwsze starty rajdowe zaliczył u schyłku lat sześćdziesiątych – pilotował m.in. Ryszarda Piechotę, Edmunda Oprochę, Andrzeja Włocha, Wiesława Nicieję. W Rajdzie Polski 1970 był pilotem niemieckiego kierowcy Bernda Bergmanna (Volvo 142 S).
     Jako działacz był m.in. członkiem zarządu Automobilklubu Krakowskiego (1987-1991) oraz dyrektorem 14. Rajdu Krakowskiego (26-28 maja 1989). W latach 1986 i 1987 wygrał klasyfikację generalną Rajdu Żubrów.
     Mieczysław Banaś był także pierwszym prezesem, a potem honorowym prezesem Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej, która z jego inicjatywy została reaktywowana w roku 1989.

     Uroczystości żałobne odbędą się w Krakowie we wtorek 22 sierpnia. Najpierw o godz. 12 msza św. w Bazylice Mariackiej, potem o godz. 13;30 kondukt pogrzebowy wyruszy od bramy Cmentarza Rakowickiego do rodzinnego grobowca.

     Rodzinie Zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia


     Zarząd i członkowie Automobilklubu Krakowskiego


      2017-08-02 20:32

      Zmarła Katarzyna Jopek-Trzop


      „Odeszłaś cicho, bez słów pożegnania
      Tak jakbyś nie chciała swym odejściem smucić
      tak jakbyś wierzyła w godzinę rozstania,
      że masz niebawem z dobrą wiadomością wrócić”

      Ks. J. Twardowski
      Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość,
      że w dniu 1 sierpnia 2017 r . odeszła od nas na zawsze

      Ś.P
      Katarzyna Jopek-Trzop      Kasia przez wiele lat pracowała i działała w Automobilklubie Krakowskim,
      współorganizowała dziesiątki rajdów Mistrzostw Polski, KJS dla Amatorów Sportu Samochodowego. Zawsze uśmiechnięta, pogodna, serdeczna i chętna do pomocy innym, służyła swoja radą i doświadczeniem.
      Taka pozostanie w naszej pamięci, bo jak powiedział Ks. Twardowski - „Można odejść na zawsze, by stale być blisko...”

      Nabożeństwo żałobne odprawione zostanie w poniedziałek 7 sierpnia 2017r o godzinie 11.00 w kaplicy na cmentarzu w Wieliczce, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłej na miejsce wiecznego spoczynku.

      Mężowi Januszowi i Rodzinie
      składamy słowa wsparcia
      i wyrazy szczerego współczucia


      Przyjaciele , Koleżanki , Koledzy , Zawodnicy
      oraz Zarząd Automobilklubu Krakowskiego


       2017-06-07 19:05

       MERCATOR TRIAL

       W 2017 roku Automobilklub Krakowski podpisał umowę reklamową z Firmą Mercator jako sponsorem Zespołu Mercator Trial.
       Informacje o zespole

        2017-04-12 23:10

        Rajd o Puchar Automobil Hotelu - II Runda MPHRR

        Automobilklub Krakowski serdecznie zaprasza na II Rundę Mistrzostw Polski w Historycznych Rajdach na Regularność, która odbędzie się w dniach 19-20 maja. 2017 r w Krakowie.

        Rajd wyruszy z Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie, a trasa poprowadzi zawodników po malowniczych górskich drogach małopolski, aż do miejscowości Żegocina.
        Dodatkowo na uczestników oraz kibiców czekają liczne atrakcje m.in.:
        • Noc Muzeów
        • wystawy i prezentacje motoryzacyjne
        • konkursy i zabawy
        • symulator jazdy

        Zgłoszenia należy przesyłać za pomocą elektronicznego formularza dostępnego na: zgloszenia.pzm.pl/pz/2017/MPHRR/runda2/

        Głównym sponsorem rajdu po raz kolejny jest Automobil Hotel Kraków.

        Zapraszamy!

        2017-04-05 16:00

        Podsumowanie Platinum Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza

        Wielicki PLATINUM Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza był już 11. doroczną imprezą z cyklu upamiętniającego dwóch znakomitych kierowców rajdowych. Ten serial nie tylko konsekwentnie trwa od roku 2007, ale równocześnie z roku na rok rozwija się. Na początku zawody miały postać ulicznego wyścigu w Wieliczce. Tegoroczny format to już siedem prób sportowych o łącznej długości blisko 33 km, zaś całkowity dystans wzrósł do niemal 130 km. Wrażenie sprawia także rekordowa frekwencja. W tym roku przekroczyła 50 załóg – to efekt włączenia do Memoriału pierwszej rundy nowego cyklu MOTUL Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

        - Z mojego punktu widzenia jako dyrektora zawodów najważniejsze jest to, że impreza upłynęła bez żadnych niebezpiecznych zdarzeń – a przecież to jest powód największej troski wszystkich bez wyjątku organizatorów zawodów sportu samochodowego. Muszę przyznać, że bardzo pomogli nam w tym sami widzowie – licznie zgromadzona publiczność potrafiła zachować się w sposób zdyscyplinowany i stosowała się do zaleceń służb porządkowych. Wielką pomoc w tej mierze zawdzięczamy jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych z całego powiatu – z satysfakcją przyznaje Paweł Owczyński, prezes Automobilklubu Krakowskiego.

        - Zawody miały bardzo ciekawy przebieg od strony sportowej. Wśród czołowych załóg różnice czasów były bardzo niewielkie, a wygranymi na siedmiu odcinkach specjalnych obdzieliły się cztery załogi. Uczestnicy dobrze ocenili wydłużenie trasy. Mamy świadomość, że długie proste na próbach sportowych w Brzegach nie wszystkim odpowiadały, niektórzy pokonywali je „na odcięciu”, ale na razie takie są możliwości układu drogowego w Brzegach. Wiemy jednak, że infrastruktura tego obszaru inwestycyjnego będzie rozbudowywana i liczymy, że w przyszłym roku będziemy mieć więcej szans na skomponowanie ciekawych tras oesowych – dodaje Małgorzata Dybczyk, zastępca dyrektora do spraw sportowych.

        Andrzej Garycki, zastępca dyrektora do spraw organizacyjnych: - Po dziesięciu latach zrezygnowaliśmy w tym roku z przeprowadzenia niedzielnego wyścigu ulicznego, bo nie chcieliśmy komplikować życia mieszkańców tej części Wieliczki oraz turystów przybywających do Kopalni Soli. Ale nie wykluczone, że na przyszły rok uda się znaleźć inny ciekawy układ uliczny dla rozegrania finałowych prób sportowych. W każdym razie w opinii kibiców nasz niedawny Memoriał przyniósł wiele atrakcji, a jedną z największych był start poza konkursem Macieja Kota (Mitsubishi Lancer), złotego medalisty Mistrzostw Świata w Lahti w drużynowym konkursie skoków. Jego udział w naszej imprezie spotkał się z gorącym przyjęciem ze strony widzów.

        Działacze Automobilklubu Krakowskiego z wielkim zadowoleniem i wdzięcznością przyjmują wręcz nieocenioną pomoc ze strony władz samorządowych miasta, gminy i powiatu wielickiego. – Bez tego przeprowadzenie Memoriału nie byłoby możliwe. Serdecznie wsparło nas również Województwo Małopolskie oraz liczne firmy i instytucje z naszego terenu. Ogromnie cieszymy się, że ponownie dołączyła do nas marka PLATINUM jako główny sponsor zawodów. Już teraz marzy nam się, aby taki sam zestaw partnerów zechciał nam towarzyszyć w przyszłorocznym Memoriale, któremu będziemy chcieli nadać szczególnie uroczystą rangę, bo w roku 2018 Automobilklub Krakowski będzie świętować 110 rocznicę powstania – mówi prezes Paweł Owczyński. I dodaje, że jest bardzo rad z rangi ceremonii wręczenia nagród, w której obok Heleny i Jana Kuligów, rodziców Janusza, wzięli udział nie tylko Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka Artur Kozioł, Starosta Wielicki Jacek Juszkiewicz, Wicewojewoda Małopolski Józef Gawron, Prezes Orlen Oil Leszek Stokłosa, zastępca prezesa spółki Kopalni Soli Wieliczka-Trasa Turystyczna Damian Konieczny, ale także goście specjalni – Poseł na Sejm RP Urszula Rusecka oraz minister Rafał Bochenek, rzecznik prasowy rządu. To bez wątpienia splendor i prestiż dla naszego Memoriału.

         Kontakt

         Automobilklub Krakowski
         31-979 Kraków
         ul.Klasztorna 1

         Godziny pracy biura:

         poniedziałek: 10:00 - 16:00
         wtorek, środa, czwartek, piątek: 9:00 - 15:00

         tel./fax: +48 12 411 89 63
         kom.: 697 97 72 79
         biuro@automobilklub.krakow.pl

         Przeglądy rejestracyjne samochodów do 3,5t:

         tel.: +48 12 644 01 56
         pon-pt: 7:00 – 17:00
         sob: 7:00 - 13:00

         Naprawa Pojazdów:

         tel.: 797 775 713
         pon-pt: 10:00 - 18:00

         Księgowość:

         tel.: +48 12 411 43 36